“PET”ler shop için mi gerçekten?

Ya bak bu bardağı taşıran son damla oldu. AVM denilen insan kerizlerinin  toplanma bölgesi olan bu yerlerin hemen hemen hepsinde hayvan satan mağzalardan vardır. Hep görüyorsunuzdur bunlardan.

Hayvan da olsa “el kadar bebe” diyebiliriz burada satılan  hayvancıklara. Daha gözlerini yeni açmış bir canlıya oradayken bakıyor gözleri paradan başka şey göremeyen insanlar. Sanıyorlar ki parayla her şeye sahip olabilirler. Olabilseler bile bu onların hakkı değil. Bir gün gelecek anlayacaklar. Belki geç olacak, ama olacak. İnanıyorum. İnanmaktan başka çarem mi var sanki?

Ben özel bir lisede okuyorum. Bundan ötürü etrafım zengin ailelerin şımarık, ukala çocuklarıyla dolu. Ailesine 3-5 ağlıyor çocuk çat kapıda 5 bin liralık köpek. Köpekle sonra kim ilgileniyor? hizmetçiler, güvenlikçiler… Günde 3 kere kafasını okşuyor sonra ailesi bıkıyor, köpek nerede şimdi? çat sokakta pat yazlık yerlerde, dağlarda! Yazık gerçekten hayvanlara. Düşünsenize 2-3 yil çok lüks bir hayat sürüyorsunuz eviniz var yemeğiniz hazır, fakat bir anda insanlardan uzak bir yerdesiniz.

Bu sitede yazdıklarımı kimse okumuyor belki ama benim amacım içimi dökmek ve belki üç beş kişinin görüp düşünmesi.

T E Ş E K K Ü R L E R ! 

blgxzmn

Bir cevap yazın